Kategorie

Fizyka Świat fizyki LO kl.1-3 podręcznik zakres podstawowy / ZAMKOR / CYKL WIELOLETNI

Fizyka Świat fizyki LO kl.1-3 podręcznik zakres podstawowy / ZAMKOR / CYKL WIELOLETNI

Tytuł: Fizyka Świat fizyki LO kl.1-3 podręcznik zakres podstawowy / ZAMKOR / CYKL WIELOLETNI

Autor: Jadwiga Mazur, KRZYSZTOF KOZAK, SZYMON GODLEWSKI, MAREK GODLEWSKI, JERZY KREINER, MARIA FIJAŁKOWSKA

Wydawca: WSIP

ISBN: 978-83-02-14939-9

Więcej szczegółów

6 inne produkty z tej samej kategorii:

Podręcznik zawiera komplet treści do realizacji podstawy programowej z fizyki w zakresie podstawowym. Treści wykraczające poza wymagania z podstawy programowej zawarto w uzupełnieniach oraz w ciekawostkach.
Mocną stroną książki są różnorodne formy aktywizowania uczniów i motywowania ich do pracy. Zrozumienie omawianych zagadnień ułatwiają liczne zdjęcia i rysunki, staranna i przejrzysta grafika, czytelne wyeksponowanie najważniejszych treści . Wiedza została podana przystępnie, jasno i zrozumiale, z dużą dbałością o precyzyjne posługiwanie się językiem fizyki.
Podręcznik składa się z pięciu rozdziałów: Grawitacja, Astronomia, Fizyka atomowa, Fizyka jądrowa, Świat galaktyk. Na początku każdego paragrafu wymieniono umiejętności, które uczeń nabędzie w trakcie zajęć. Zamieszczone na końcu rozdziału zadania mają na celu m.in. utrwalanie wiadomości i kształcenie umiejętności posługiwania się pojęciami i wielkościami fizycznymi, rozwijanie umiejętności wyjaśniania zjawisk fizycznych, zachęcanie do samodzielnego zdobywania informacji oraz do przeprowadzania wirtualnych obserwacji astronomicznych i wykonywania symulowanych doświadczeń. Każdy rozdział zawiera podsumowanie i test Sprawdź swoją wiedzę. Na końcu podręcznika zamieszczono odpowiedzi do zadań obliczeniowych oraz klucz do testów.
Podręcznik został przygotowany zgodnie z nowymi wymaganiami MEN obowiązującymi w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Radosna szkoła - z myślą o twoim dziecku


KONTAKT

KSIEGARNIA INTERNETOWA
bok@e-ksiegarnia.eu
tel. 508 858 368

Punkty odbioru osobistego:

Ksiegarnia w Zielonce
ul. Kolejowa 7
tel. 508 858 368

Ksiegarnia w Warszawie - Targówek
ul. Trocka 8 paw. 108
tel. 508 858 368


Nasze strony:
www.podreczniki-osemka.pl